KDO NEZAŽIJE, NEPOCHOPÍ – ŘECKÁ STÁŽ 2017

ISŠ SlavkovAktuálně

Dne 2. 6. 2017 vzlétlo letadlo a tím začalo naše dobrodružství. Zúčastnili jsme se 4 měsíční praxe v Řecku. V prvních chvílí jsme se cítili jako hoteloví hosté. Pár hodin na to se jedna část ocitla v restauraci jako obsluha a druhá pomáhala místním Řekyním s údržbou hotelu neboli housekeeping.


Nacházeli jsme se konkrétně ve Faliraki a pracovali v 5* hotelu Apollo Blue a Apollo Beach. Personál byl jak řecký, rumunský, maďarský a po našem příletu i český. I přes každodenní tvrdou dřinu, mělo toto místo něco, co v Česku jen tak nenajdete. Slunečné počasí každý den, moře a místní řecké jídlo. Samozřejmě je toho mnohem víc. Můžete zde ve svém volném čase zkusit vodní sporty, půjčit si auto, vyrazit na výlet a navštívit památky, nebo se jít odreagovat na místo zvané „bar street“ a vyzkoušet si na vlastní kůži pravou řeckou party. Během pracovních směn jsme přišli do styku s mnoha lidmi téměř z celé Evropy. Hoteloví hosté se přesto většinou skládali z německé populace. Navazovali jsme kontakty a tím si zlepšovali naši angličtinu i němčinu. Stejně tak jsme obohatili naše dovednosti v ostatních jazycích. Získali jsme mnoho zkušeností týkajících se chodu ve velkém hotelu v novém prostředí.
Určitě bych tuto praxi doporučila všem. Neváhejte zkusit něco nového a ještě k tomu v cizí zemi. Váš život se změní. Získáte nové přátele, všeobecný přehled a zkušenosti, které můžete uplatnit v budoucím povolání.

S. Bednářová, žákyně  ISŠ