Juniorský zásnubní dort

ISŠ SlavkovAktuálně

Juniorský zásnubní dort 

Dne 17. 1. 2015 probíhala soutěž Svatební dort roku 2015 v Kongres hotelu Praha.
V rámci mého odborného výcviku v hotelu Slavia jsem mohla poznat i práci cukrářky a zástupci tohoto pracoviště si mne vybrali a přihlásili do této skvělé soutěže, byť studuji obor kuchař – číšník. Byla jsem nadšená a vyrazila jsem do Prahy. Můj příjezd do hotelu byl v 07:00 hodin ráno. V této době jsme mohli instalovat dort. Pořadatelé soutěže poté přiřadili k dortu číslo exponátu, jméno s příjmením, kategorii a název dortu.

V 8:00 hodin museli všichni soutěžící místnost opustit a nastalo dlouhé čekání na hodnocení přísné, ale velice spravedlivé poroty. Při dvouhodinovém čekání na mě nervozita padala čím dál tím víc. V 10:00 hodin se místnost otevřela i pro veřejnost. V místnosti bylo asi 500 návštěvníků. 
V 11:00 hodin došlo k vyhlášení kategorie Juniorský zásnubní dort. V této kategorii soutěží mladí junioři – cukráři. Porotce, tedy i šéfcukrář Lukáš Skála říkal, že konkurence byla veliká. Poté ale řekl, že i když to dělá nerad, musí diskvalifikovat jeden dort, který měl na sobě nejedlý exponát, a to byl zlatý prsten. Hned jsem věděla, že mluví o mém dortu. Říkal, že je to veliká škoda, jelikož se můj dort dostal do první trojky, ale kvůli téhle chybě mě museli diskvalifikovat. Bohužel jsem v přípravě zapomněla s předstihem vytvořit marcipánový prsten, který patřičně neztuhl, a tak jsem použila pravý prsten. Po vyhlášení mé kategorie jsem zašla za panem Skálou a bavila jsem se s ním o mém dortu a on mi řekl, že minulý rok na soutěži museli diskvalifikovat jednu paní za to, že do cupcase zapíchla párátko. Byla to prý kandidátka na první místo. Dále mi řekl, že takovou zásadní chybu dělá hodně lidí. Potěšilo mě, když mi řekl, že se na mě těší příští rok a doufá, že mi to vyjde. Atmosféra byla opravdu úžasná, když jsem viděla, že se plno studentů nebojí projevit své emoce a že dorty dělají srdcem, tak to bylo něco úžasného. Velice jsem si to užila a klidně bych si to zopakovala znovu. Jsem rozhodnutá, že příští rok se tam přihlásím znovu a zkusím štěstí ještě jednou, třeba mi to už tentokrát vyjde. Důležité však není vyhrát, ale zúčastnit se. A já jsem za účast v takové soutěži moc ráda. Dostalo se mi novým zážitkům a seznámila jsem se s novými lidmi. Za účasti v soutěži děkuji zástupcům hotelu Slavia a ISŠ Slavkov u Brna.

 Fotografie si můžete prohlédnout zde.

 

 

 

 

L. Tesařová, ISŠ Slavkov u BrnaKulhánková Vlad., ISŠ