INTERGASTA – STUTTGART

ISŠ SlavkovAktuálně

Ve dnech 16. – 17. 2. 2020 se mi naskytla příležitost navštívit veletrh INTERGASTA ve Stuttgartu a v rámci veletrhu i Kulinářské olympiády. Pro lidi, kteří se zajímají o gastronomii, se jedná o tzv. „gastronomický ráj“. Na ploše 115 000 m² v 10 halách se rozprostíraly neskutečné a často až neuvěřitelné výtvory cukrářů, kuchařů a různých vystavovatelů.


Měla jsem možnost spatřit české kuchařské juniorské a seniorské týmy, které připravovaly pokrmy na špičkové úrovni. Výstava výrobků soutěžících byla velkolepá. Na prohlédnutí všech produktů, zařízení a vybavení potřebujete minimálně dva dny. Přála bych všem našim studentům, aby v budoucnu měli možnost účastnit se podobných akcí. Věřím, že pro mnohé z nich by byla tato akce velmi inspirativní a ukázala by jim, že řemeslo má opravdu zlaté dno.

Ing. M. Svobodová, ISŠ

Jen pro zajímavost
Kuchařská olympiáda v Německu byla pro CZECH-SLOVAK CARVING TEAM velmi úspěšná – 3 x zlato, 4 x stříbro, 2 x bronz, 1 x diplom v absolutním pořadí, v LIVE 3. a 8. místo, v kategorii K1 (klasická zelenina bez výztuhy) – 3 x v TOP 10. Unikátem je, že v pořadí států při součtu zlatých dokonce ČR vévodí se třemi zlatými (2 x Polsko, Thajsko a Mexiko, 2 x Čína, Francie,…). Unikátní řezbářský pár Klára Havránková a Vojta Petržela 1 x zlato, 2 x stříbro a do TOP 10 se vešli oba. Úspěšná byla i Tereza Buchtová – se svou kompozicí získala taktéž olympijské zlato. Co víc si přát? Každá medaile i diplom má svůj příběh, ale jedno je všem společné. Poctivá dlouhodobá práce a spolupráce celého týmu přináší ovoce. Takže za čtyři roky ve Stuttgartu nás bude fandit určitě víc.

Kulhánková Vlad., ISŠ

KA Culinary Olympics 2020, Stuttgart

Oba národní týmy AKC ČR přivezly z kuchařské olympiády stříbro a bronz. Gratulujeme!

Národní tým AKC ČR – tisková zpráva
Juniorský národní tým AKC ČR – tisková zpráva

A zde si můžete přečíst tiskové zprávy i dalších soutěžích. I jim patří velká gratulace!
InterGast Culinary Team – tisková zpráva
Carving – tisková zpráva