Integrovaná střední škola ve Slavkově u Brna slaví 110. výročí založení

ISŠ SlavkovAktuálně

 

Hejtman Michal Hašek se v pátek 23. října 2015 zúčastnil oslav 110 let od založení Integrované střední školy Slavkov u Brna (ISŠ).


Založení školy coby Zemské hospodářské školy ve Slavkově u Brna vyšlo z podnětu slavkovského Okresního hospodářského spolku, od svého vzniku pak škola prodělala řadu změn. V průběhu vývoje se měnil její název, studijní i učební obory či struktura učebních plánů i zřizovatelé – po obnovení krajské samosprávy se jejím zřizovatelem stal Jihomoravský kraj.

Hejtman Michal Hašek poblahopřál k výročí školy přítomným absolventům i současným studujícím a poděkoval všem jejím bývalým i současným zaměstnancům. „Při své minulé návštěvě zde jsem spolu s dalšími zástupci kraje škole přislíbil nové hřiště – to hřiště je a já věřím, že bude dobře sloužit. Víme samozřejmě i o dalších potřebách školy, na řadě jsou například energetické úspory a tedy zateplení,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

ISŠ Slavkov u Brna má v současnosti celkem 530 žáků, ve školním roce 2015/16 vyučuje v oborech hotelnictví, kuchař – číšník, mechanik opravář motorových vozidel, truhlář a v oboru podnikání.

Na pátečních oslavách se studenti školy prezentovali kulturním programem, v jehož rámci došlo také na ukázky zručnosti studentů školy – k vidění tak bylo prostírání slavnostního stolu, ukázky barmanských dovedností nebo například praktická ukázka zručnosti žáků oboru automechanik.

Tiskové oddělení JMK