Ideální banka 21. století

ISŠ SlavkovAktuálně

Banka. Instituce, která je tolik potřebná jak pro podnikatele, tak pro běžné občany, instituce, která je tak často podrobována kritikám odborníků i široké veřejnosti. Jakou bychom si představovali banku, co by měla klientům přinášet, aby byli spokojeni? Na to mohla dát odpověď soutěž žáků a studentů středních a vysokých škol v 8. ročníku pod názvem Ideální banka 21. století, kterou podporuje Air Bank.


Soutěže se zúčastnilo 23 škol, ze kterých do soutěže přispělo svými pracemi 150 studentů. Ani naše škola nezůstala pozadu a z nástavbového studia oboru Podnikání přispělo svými pracemi 18 soutěžících. Byli jsme si vědomi, že v konkurenci ostatních, zvláště vysokých škol, jako je např. Vysoká škola finanční a správní v Praze, Západočeská univerzita v Plzni, nemáme velkou naději na úspěch. Ale řekli jsme si, že nejde o vítězství, ale o účast.
O to byla naše radost větší, když na výsledkové listině skončila naše škola na překrásném 8. místě.  Nejlépe byla od nás hodnocena žákyně oboru podnikání Z. Tučková.
Každý vyučující ví, že přimět žáka či studenta k nějaké vyšší aktivitě bývá často problém. Proto jsem rád, že řada žáků se této soutěže zúčastnila a využila svůj volný čas i k něčemu jinému, než je vysedávání u počítače.  Přesto, že zatím jsou v ekonomických otázkách začátečníky, maturitu z ní budou skládat až v roce 2017, obstáli v soutěži z mého pohledu velmi dobře.

Ing. S. Otáhal, ISŠ