Gastro Kroměříž 2017

ISŠ SlavkovAktuálně

Ve dnech 16. a 17. března 2017 se uskutečnila soutěž Gastro Kroměříž, kde probíhaly soutěže v oboru kuchař – senior, cukrář – junior, cukrář – senior, barista a sommeliér.


My jsme se vydali poprvé na soutěž sommeliérů. Hned ráno po příjezdu si naše žákyně Kristýna vylosovala pořadí 2, což pro nás znamenalo, že bude soutěžit hned v úvodu soutěže. Ještě před samotnou soutěží musela napsat test, který se týkal znalostí o víně, které získala na sommeliérském kurzu, který se uskutečnil nedávno na naší škole.
Samotná soutěž probíhala tak, že si nejprve vylosovala víno, které musela správně naservírovat, na výběr byla mladá vína z Valtic – červené, růžové a bílé víno. Každé víno má svá pravidla servisu a také soutěžící musí zvolit správný inventář. Naše Kristýnka, měla šťastnou ruku a zvolila servis bílého vína, který je jednodušší. Poté dokázala naservírovat víno komisařům a vést s nimi krátký rozhovor právě o tomto víně. Následně jsme se posadili do první řady a pozorovali naše soupeře a učili se od nich, co ještě musíme zdokonalit a připravit na další soutěže.

Ing. Bc. L. Svobodová, ISŠ