Festival povolání

ISŠ SlavkovAktuálně

Integrovaná střední škola Slavkov u Brna společně s dalšími školami a firmami představila dne9. 4. 2019 zajímavé aktivity a možnosti podporující volbu vhodné profese žáků v regionu Slavkov u Brna.


Tento tzv. Miniveletrh povolání zorganizoval pro žáky 8. ročníků ZŠ Místní akční plán II rozvoje vzdělávání v ORP Slavkov u Brna. Celou akci navštívilo přibližně 180 žáků ZŠ. Nadšení z akce neskrývali také přítomní dospělí, zástupci škol, města Slavkov u Brna, hospodářské komory i dalších organizací a firem.
Naši žáci představili obory hotelnictví, kuchař-číšník, cukrář, mechanik opravář motorových vozidel a truhlář. Účastníci si mohli sami vyzkoušet, případně ochutnat míchané nápoje, cukrářské výrobky s velikonoční tematikou a výrobky studené kuchyně. Velice zajímavá byla i ukázka vyřezávání z ovoce a zeleniny, slavnostní tabule a možnost vyzkoušet si obsluhu zákazníka. U automechaniků žáci jezdili na trenažéru a obdivovali sportovní automobil Kaipan, který postavili naši žáci společně s učitelem odborného výcviku. Také u truhlářů bylo živo, žáci si mohli vyzkoušet šroubování vrutů do dřeva, zhlédnout ukázky soustružení a vyřezávání. Celá akce se velmi vydařila, a proto se plánuje její pokračování i příští rok.

Ing. V. Bábek, ISŠ