Exkurze žáků ISŠ do Vídně

ISŠ SlavkovAktuálně

 

Dne 28. 5. 2015 jsme navštívili hlavní město Rakouska – Vídeň.


V brzkých ranních hodinách jsme se sešli před školou a společně nastoupili do autobusu. Za hodinu a půl jsme se ocitli na místě. V bratislavském přístavu už na nás čekala „naše“ loď, s níž jsme se plavili po Dunaji až do Vídně. Cestou jsme zahlédli mnoho dalších lodí a botelů. Největším zážitkem všech byla situace na říčním kanálu, kdy naši loď vyrovnala zdymadla s horní hladinou vodního toku a my mohli proplout dále.
Když jsme vystoupili z lodi, přišli jsme k autobusu, který nás odvezl do centra Vídně. Jakmile jsme dorazili na místo určení, konala se prohlídka Vídně a jejích nejzajímavějších míst. Průvodce nás seznámil s nejznámějšími vídeňskými památkami a s historií města. Zhruba po hodině jsme se vydali opět směrem k autobusu, který nás převezl do zábavního parku Prater. Byli jsme překvapení velkým množstvím horských drah, kolotočů i jiných atrakcí, ze kterých šel doslova mráz po zádech.
Pak přišlo to, na co se každý z nás těšil nejvíce. Nákupní centrum Primark. Zde jsme všichni nakoupili různé zboží za výhodné ceny. 
Na konci výletu jsme byli všichni pořádně znavení z náročného programu, a proto jsme rádi a bez protestu nastoupili do autobusu na zpáteční cestu. Už se těšíme, že Vídeň navštívíme ve vánočním čase.

S. Bednářová, žákyně ISŠ