Distanční výuka hotelového provozu trochu jinak

ISŠ SlavkovAktuálně

Už delší dobu trápí nás učitele i studenty distanční výuka. Pedagogové si zvykli mluvit do svých šedých monitorů a jen matně tuší, co se odehrává na druhé straně u studentů. Zda jsou na příjmu oni sami, nebo zda je přítomen jen jejich počítač :).


Dne 18. 2. 2021 si troufnu říci, že studenti pozor dávali. I hodina online může být občas netradiční. V předmětu hotelového provozu nás virtuálně navštívil generální ředitel Hotelu Aquapalace Praha pan inženýr Miroslav Bukva. Pan ředitel je odborník, který pracuje ve vrcholovém managementu hotelnictví již dvacet let, mluví anglicky, španělsky, rusky, německy a získal mnohá ocenění ve svém oboru. Mimo jeho odbornost, nutno dodat, že je to i velmi příjemný muž, pocházející z Moravy . Pan ředitel neváhal a ihned přijal pozvání do výuky. Sdělil nám informace o GDS systémech, což je aktuální téma našich hodin. Dále nám představil Hotel Aquapalace v Praze, úsek ubytovací, technický a informoval nás o krásách a nesnázích aquaparku.
V závěru hodiny měli studenti možnost hlasovat o vizáži webových stránek již zmíněného hotelu. Poté mohli klást dotazy. Obou těchto činností se studenti zúčastnili. Věřím, že tato návštěva byla přínosem nejen pro mne, ale především pro naše studenty.

Ing. M. Svobodová, ISŠ