Den otevřených dveří Policie ČR

ISŠ SlavkovAktuálně

Ve čtvrtek dne 16. června 2016 jsme měli příležitost navštívit se třídou 3.B HT a s paní učitelkou RNDr. Marií Hlaváčkovou Policii ČR ve Vyškově.


Exkurze probíhala na několika stanovištích. Jako první stanoviště jsme navštívili dopravní inspektorát, kde jsme se dozvěděli, jaké dopravní prostředky policisté používají a také jaké přestupky museli za poslední dobu s účastníky silničního provozu řešit. Poté jsme se přesunuli na dvůr, kde nám byly prezentovány dopravní prostředky a mohli jsme se podívat i dovnitř, jaká technika je v nich zabudována.
Na druhém stanovišti jsme byli poučeni o základních povinnostech policisty, o jeho oblečení a výstroji a také o tom, co bychom museli podstoupit, kdybychom se chtěli stát policisty.
Jako třetí stanoviště jsme navštívili kriminální oddělení, kde jsme si měli možnost prohlédnout výslechové místnosti a také si zkusit postup při snímání otisků prstů či porovnání otisku podrážky.
Dále nám policisté ukázali střelnici, kde jsme si mohli potěžkat tři zbraně různého typu a také jsme si prohlédli tělocvičnu s posilovnou, kde si udržují svoji kondici, procvičují obranu, atd.
Celá exkurze byla velice zajímavá a policisté byli velmi milí a ochotní se nám věnovat.

J. Hortová, obor hotelnictví, ISŠ