Další úspěšné představení na soutěži Zlatý pohár Linde

ISŠ SlavkovAktuálně

Zlatý pohár Linde je mezinárodní soutěž mladých svářečů, jejíž jubilejní 20. ročník se konal na SOŠ ve Frýdku-Místku ve dnech 19. – 20. 4. 2016. Soutěže se v posledních letech pravidelně účastní okolo 130 svářečů z České republiky, Slovenska, Německa, Ukrajiny a Číny. Soutěží se ve svařování plamenem a v metodách obloukového svařování.


V posledních třech letech zde měli svoje zastoupení i automechanici ze slavkovské střední školy. V každém roce se velmi dobře umisťovali a dokázali „porážet“ jak české specialisty v oboru svařování, tak i mnohdy početnou a kvalitní zahraniční konkurenci.
Letos se do pomyslného boje zapojil další mladý svářeč, žák prvního ročníku oboru automechanik, P. Maxián. V nejpočetnější kategorii čítající 47 účastníků dokázal vybojovat velmi dobré 19. místo, 15. místo z celé ČR. Patrik byl také oceněn jako vůbec nejmladší účastník celé soutěže. Vzhledem k jeho mládí a dovednostem je velká šance, že letošní úspěch dokáže v příštích letech ještě vylepšit.

Ing. J. Navrátil

Poděkování za kvalitní přípravu na soutěž a reprezentaci školy patří Ing. J. Navrátilovi. Patrika a jeho spolužáky dlouhodobě učí svářečským dovednostem slavkovská svářečská škola právě pod vedením.

Kulhánková Vlad., ISŠ