Chcete získat zkušenosti v praxi?

ISŠ SlavkovAktuálně

Dne 7. 3 2017 jsme se zúčastnili společně s ostatními třídami prezentace projektu Cesta pro mladé, který nám přijela blíže představit paní Mgr. Markéta Lasovská z Fondu dalšího vzdělávání. Dozvěděli jsme se o možnosti stáží pro studenty našeho oboru.


Stáže studentům nabízejí registrované firmy z celé ČR. Podle toho, o jaký druh stáží jevíme zájem, se můžeme přihlásit na vzdělávací kurz a získat praxi ve firemním prostředí. Získáme tak nové kontakty, které se nám mohou hodit, až budeme hledat zaměstnání. Rovněž se jedná o dobrou zkušenost do života. Pro projekt existují i internetové stránky, na kterých se může každý zaregistrovat a vyhledat si tak svoji stáž.
Beseda se nám velmi líbila, paní magistra byla milá a ochotná nám pomoci v hledání vhodných stáží pro náš obor a registrací. Na závěr přednášky jsme obdrželi letáčky se souhrnem informací k tomuto projektu. Některé z nás prezentace natolik zaujala, že se rozhodli do tohoto projektu zapojit a stáž ve vybrané firmě absolvovat. Já osobně si myslím, že tato beseda byla nejen oživením výuky, ale především cenným zdrojem informací, jak získat zkušenosti přímo v praxi.

K. Navrátilová, žákyně ISŠ