Charitativní akce Srdíčkové dny a Bíla pastelka 2016

ISŠ SlavkovAktuálně

V týdnu 19. – 23. 9. 2016 se ve Slavkově u Brna uskutečnila charitativní akce s názvem Srdíčkové dny. Tahle akce se koná dvakrát do roka (na jaře a na podzim, pořadatel Život dětem, o.p.s.) a pomáhá postiženým dětem a jejich rodinám. Další charitativní akce, které jsme se zúčastnili, byla Bílá pastelka. Tuto sbírku pořádá SONS ČR spolu s Tyfloservisem, o. p. s. a krajskými TyfloCentry.


Srdíčkové dny

Do této akce se každoročně zapojují žáci ubytovaní na domově mládeže. Každý den jedna dvojice nabízela CD s vánočními koledami, brazilskou kávu, magnetky se zvířátky a reflexní srdíčka. Chodilo se víceméně po centru a náměstí Slavkova a myslím, že jsme vybrali celkem hodně peněz, tolik potřené pro nemocné děti.

Bílá pastelka

Výtěžek z akce jde na pomoc nevidomým a slabozrakým lidem. Tentokrát jsme vyšly tři dvojice a mohli jste nás zahlédnout v bílých tričkách a s kasičkami s logem bílé pastelky v centru Slavkova u Brna. Vybrané peníze se využijí, např. na výcvik psů nebo pro jejich postroje, ale i pro pomůcky samotným nevidomým lidem.

Já osobně si myslím, že obě akce byly velmi vydařené (i počasí nám přálo) a doufám, že jsme s nimi pomohli aspoň pár lidem zlepšit nebo ulehčit život.

M. Šlancarová, žákyně ISŠ