Barmanský kurz

ISŠ SlavkovAktuálně

Barmanský kurz

ISŠ Slavkov u Brna pořádá každým rokem ve spolupráci se Vzdělávacím střediskem na Kopečné ulici v Brně barmanský kurz pro studenty, kteří chtějí zdokonalit své dovednosti a zručnost právě účastí na tomto kurzu. 

Studenti jak maturitních tak učebních oborů se do tohoto kurzu mohou každý rok přihlásit a škola ho pro ně nabízí za výhodnou cenu. Studenti jsou buď vyučujícími navrženi, nebo mají sami zájem osvojit si něco nového a užitečného do života.
Během jednoho týdne trvání barmanského kurzu ukáží zkušení a kvalifikovaní instruktoři žákům základy práce za barem, které musí každý barman a barmanka znát. Žáci se dále naučí hlavní receptury míchání různých nápojů, aperitivů, koktejlů alkoholických i nealkoholických a instruktoři jim předvedou, jak se správně pohybovat za barem, jak správně zacházet s shakerem i tumblerem, jaké nápoje se v čem míchají a jak dokázat vymyslet i svůj vlastní nápoj, se kterým by mohl jednou nadaný student oslnit i celý svět. Instruktoři jsou velice hodní, ochotní a rádi každému předají své bohaté zkušenosti.
Ke konci každého barmanského kurzu se konají zkoušky, které se skládají z praktického míchání v shakeru i tumbleru, z písemného testu a ústního pohovoru. Každý účastník, který zkoušky zvládne, dostane barmanské osvědčení platné po celém světě. Poslední den patří žákům, kteří sami vymýšlejí svůj vlastní nápoj a mohou se zúčastnit soutěže o skvělé ceny.
Tímto bych chtěla inspirovat všechny studenty naší školy a zájemce právě o tuto zkušenost, aby neváhali a při dalším ročníku konání barmanského kurzu se přihlásili. Přeji hodně štěstí a úspěchů všem, kteří tento kurz hravě zvládli nebo teprve zvládnou. Získané zkušenosti se jim budou určitě jednou v životě hodit.

Markéta Čadíková, 1. A KČ