Baristický kurz 2017

ISŠ SlavkovAktuálně

 

Milí návštěvníci našich školních stránek, v únoru 2017 se na naší škole konal třídenní kurz kávy a čaje pro obor hotelnictví a kuchař-číšník, neboli kurz baristů a teatenderů.


První den nás lektor Michal Křižka uvedl do světa kávy. Následně jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina šla domů, druhá se připravovala na praktickou část – přípravu espressa a perfektně vyšlehané pěny. Po zkušebních pokusech šlehání „jarové vody“ jsme si mohli vyzkoušet svou zručnost s mlékem. Každý jsme si připravili dvě cappuccina. Druhý den si připravila cappuccina také první skupina. Následně jsme si ukázali různé druhy výběrové kávy a základy latte artu, na který navázal dokument o kávě. Obdrželi jsme certifikáty o absolvování základního kurzu ,,BARISTA“.
Třetí den byl zaměřený na pražení kávy, které jsme si prakticky vyzkoušeli, dále následoval cupping kávy a cupping kvalitních čajů. Završením tohoto závěrečného dne bylo rozdání certifikátů o absolvování kurzu ,,BARISTA – úroveň II“. Poděkování patří paní Marii Novoměstské, která tento kurz na naší škole zorganizovala.

J. Budínová, žákyně ISŠ