AUTOMOBILEUM 2015 Brno

ISŠ SlavkovAktuálně

 

V první polovině dubna jsme se zúčastnili krajské soutěže mladých automechaniků, kteří poměřili síly nejen ve vědomostních znalostech. Jednalo se především o zručnost a ovládání vozidla, doplněna výměnou kola na vozidle, montáže sněhových řetězů a jiných disciplín, které byly obohaceny závěrečnou jízdou elektrických motokár.


Soutěže se zúčastnilo šest středních škol z Jihomoravského kraje vyučující tyto obory. Naši školu reprezentoval I. Cagášek a R. Trávníček. Prosluněný den a dobře připravené úkoly slibovaly skvělou podívanou. Obtížnost některých disciplín byla opravdu velká, ale především žáci naší školy se s tím poprali obdivuhodně. Téměř nulová penalizace na praktických dovednostech a dobře napsané testy hlavně ze strany Radka předpovídaly umístění na vyšších místech. Nutno podotknout, že především testem mnoho soupeřů srazil do kolen. Ivanovi se otázky příliš nepovedly, tak se rozhodl ztrátu dohnat dovednostmi s automobilem, což se mu také povedlo. Jeho bezchybné provedení ostatních disciplín jej katapultovalo do boje o přední příčky. V opravdu velké konkurenci se nakonec podařilo prodloužit naši nadvládu posledních let v této soutěži a umístili jsme se na předních pozicích. Konkrétně R. Trávníček na prvním místě, jenž i přes menší množství penalizací, korunoval své umístění suverénním náskokem před ostatními. Ivan svou perfektní stíhací jízdu okořenil krásným druhým místem s náskokem půl minuty na třetího závodícího z Moravského Krumlova.
Touto formou bych chtěl chlapcům poděkovat za vzorný a poctivý přístup v přípravě na soutěž. Umístění krásně odráží snahu obou zúčastněných zdokonalovat se v tom, co je baví. Dále chci vyjádřit poděkování všem učitelům jak praktického, tak teoretického vyučování, kteří ochotně pomáhali žákům v jejich přípravě. Oběma žákům co nejsrdečněji blahopřeji a děkuji za předvedené výkony. Soutěže se zúčastnili nejlepší žáci škol v Jihomoravském kraji, tudíž je pro každého zúčastněného žáka úspěchem už to, že byl nominován, bez ohledu na celkové umístění v soutěži.


Pavel Orbán, ISŠ