Sportovní kurz

Týden plný zábavy

legnerjAkce školy

Po dvou dlouhých letech covidové pauzy proběhl ve dnech 16. – 20. 5. 2022 sportovní kurz pro druhé ročníky oboru hotelnictví. A byl to opravdu týden plný zábavy, poznání a cestování.


V pondělí a v úterý byl program zaměřen spíše na environmentální výchovu. Navštívili jsme ZOO a pavilon Anthropos v Brně, studenti plnili úkoly a získali nové znalosti o fauně žijící v Africe, nahlédli do života předků a poměřili se s mamutem. Ve středu jsme splavili řeku Moravu z Chomoutova do Olomouce, dokonce se mezi námi našlo i pár jedinců, kteří podlehli touze se v této řece dobrovolně vykoupat. Ve čtvrtek dopoledne pak proběhla ukázka a nácvik sebeobrany pod vedením Petra Smejsíka. Studenti si vyzkoušeli v praxi, jak se bránit při napadení útočníkem s nožem, nebo střelnou zbraní. V pátek byl kurz zakončen lekcí golfu pod vedením trenéra Honzy Jakoubka.
Sporťák proběhnul bez vážnějších komplikací, užili jsme si plno legrace a snad jsme si odnesli nějaké nové a poučné informace. Děcka je třeba pochválit.

Mgr. R. Vaňura, ISŠ