Srdíčkové dny DM ISŠ Slavkov

Srdíčkové dny

legnerjAkce školy

V týdnu od 28. 3. 2022 do 1. 4. 2022 se naši studenti z domova mládeže zúčastnili charitativní sbírky známé pod názvem Srdíčkové dny.
Studenti v úterý a ve čtvrtek vytvořili tři skupiny po dvou a vydali se ráno do ulic města. Nabízeli lidem nejrůznější sbírkové předměty, velmi oblíbené magnetky se zvířátky, 24 druhů různých variant hlavolamů a barevné magnetické záložky do knížek, které jsme týden před sbírkou dostali od organizace Život dětem. Jelikož se po dva roky sbírka tímto způsobem nekonala z důvodů Covid-19, byla děvčata velmi úspěšná. Jakmile si dárci ověřili, že je to sbírka pro naše české děti, tak byli velmi štědří a studentům se podařilo vybrat slušnou částku.
Zbytek nabízených předmětů a peníze byly poslány na obecně prospěšnou společnost Život dětem, jejímž posláním je pomáhat vážně nemocným dětem, které jsou opuštěné, nebo jsou odkázány na domáčí péči svých rodičů. Život dětem pomáhá od roku 2020 v rámci celé České republiky. Tímto pomáhají handicapovaným dětem zpříjemnit život a umožnit lepší rehabilitační péči, hradí nejrůznější potřebné pomůcky, invalidní vozíčky, speciální výživu, ozdravné pobyty, které většinou nehradí zdravotní pojišťovna.

studenti DM při ISŠ