spolupráce s Johnem Honnerem

Počátek nové spolupráce s Johnem Honnorem

legnerjAkce školy

dne 5. 8. 2022 jsem obdržela mail od Johna Honnora, s kterým jsem se potkala v průběhu května a června 2022 ve Zlíně a poté v Brně, kde mi představil svůj projekt, na kterém se podílí střední i vysoké školy z ČR. Domluvili jsme se na nové spolupráci, neboť takový projekt je záslužné podporovat. Budeme velmi rádi, že přispějeme k propagaci naší krásné země v zahraničí. Se souhlasem J. Honnora zveřejňuji:


Vážení partneři a přátelé Czech-American TV,

srdečně vás zdravím do ČR a rád bych vás seznámil s některými novinkami u nás v Czech-American TV.

V tomto roce oslavili již 19 let pravidelného televizního a internetového vysílání.

K této příležitosti jsme zprovoznili zcela nové webové stránky s moderním designem, který nám vytvořili na Západočeské univerzitě v Plzni.

https://info.zcu.cz/clanek.jsp?id=4381&lang=cs

Náš web není jen obyčejným portálem, ale obsahuje již několik na míru vytvořených webových aplikací. V současné době zahrnuje přes 1 000 stran s informacemi zaměřenými zejména na české regiony, jejich kulturu a destinace. Současně bylo vylepšeno i přehrávání našich televizních pořadů, které přímo streamujeme z tohoto portálu a jeho serveru. Navíc z něj vysíláme i 3 radiové audio podcasty.  https://www.catvusa.com

Díky Slezské univerzitě v Opavě – Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné – se nám podařilo významně zvýšit naši online sledovanost. Více zde:

https://www.slu.cz/slu/cz/aktuality/1/1609

Dále rozvíjíme skvělou spolupráci s Univerzitou Hradec Králové, s Fakultou informatiky a managementu cestovního ruchu. Její studenti u nás vykonávají své praxe a pomáhají nám více zviditelňovat regionální turistické destinace z celé ČR.

https://www.uhk.cz/cs/fakulta-informatiky-a-managementu/fim/aktualne/spoluprace-s-czech-american-tv-na-fakulte-informatiky-a-managementu-pokracuje

Podařilo se nám vytvořit aplikaci pro Android televizní systémy. Díky tomuto projektu budou moci uživatelé televizorů značek např. Sony, Philips, Toshiba, Thomson a mnoho dalších, sledovat naše televizní vysílání kdekoliv na světě. A to jednoduchým spuštěním tlačítkem na dálkovém ovládání televizoru.

https://www.uhk.cz/cs/fakulta-informatiky-a-managementu/fim/aktualne/spoluprace-s-czech-american-tv-na-fakulte-informatiky-a-managementu-pokracuje

V příštích letech plánujeme rozvíjet tuto aplikaci pro televizory Samsung a LG, které mají jiný televizní systém než Android.

Rád bych také upozornil na náš rozbíhající se animovaný projekt. Hlavní postavou tohoto projektu je maskot Český Honza, o kterém aktuálně a skvěle referuje například Český rozhlas. Honza bude oživovat televizní pořady CATVusa. Více zde:

https://cesky.radio.cz/cesky-honza-maskot-czech-american-tv-slavi-uspech-8753542

Radio Prague International rovněž informovalo v angličtině o vysílání Czech-American TV a

jejich projektech tisíce svých posluchačů v zahraničí.

https://english.radio.cz/czech-american-tv-serving-czech-community-us-nearly-two-decades-8738931

České regiony se stále a pravidelně objevují ve vysílání CATV USA na televizních obrazovkách v 60 amerických městech USA, které sleduje na 2,6 mil. domácností. Odkazy na záznamy televizních vysílání jsou k dispozici na našem webovém portálu a funkční vždy ještě dalších 6 měsíců od svého odvysílání v sekci Broadcast.

https://catvusa.com/broadcast/

Záznamy televizních pořadů na našem internetovém portále si přehrávají další desítky tisíc zahraničních diváků z ostatních zemí světa. Kromě Spojených států máme diváky také z Kanady, Austrálie, Asie, ale i z Evropy například z Anglie nebo Německa.

Naše nezisková organizace vysílá již od roku 2003 nekomerční vzdělávací pořady o českých regionech, jejích destinacích a jejich kultuře. Kromě televizních pořadů se staráme o celou řadu vzdělávacích online projektů o České republice na našem webovém portále (např. česká regionální kuchyně, kulturní bohatství, genealogy aj.).

Od počátku naší existence celý náš tým včetně mne pracujeme jako dobrovolníci, bez nároku na honorář a ryze z vlasteneckého přesvědčení. A jdeme neustále dopředu i díky vaší spolupráci.

S přátelským pozdravem za celý televizní tým Czech-American TV

John

John Honner

Ředitel Czech-American TV

Vladislava Kulhánková

ředitelka ISŠ Slavkov u Brna