AHOL CUP 2018

ISŠ SlavkovAktuálně

Dne 28. 2. 2018 se v Ostravě konal již 20. ročník gastronomické soutěže s mezinárodní účastí AHOL CUP 2018. Jako  tradičně se všichni sešli v Multifunkční hale GONG.


Zúčastnili jsme se kategorie Czech Teatender, ve které bylo tentokrát neobvyklé zadání –  typ volného nápoje a to sparkling, což znamená, že drink musí obsahovat bublinky. Čajovou složku pro tuto soutěž zajistila firma OXALIS a to pravý zelený čaj Sencha s chutí tropického ovoce s tóny koření a názvem Malý Budha.
L. Musil toto zadání splnil se svým drinkem Valentýnské zklamání, který stylově servíroval s bonbony, srdíčkem a citátem, pro každého komisaře ve skleničce na vysoké nožce. Od komisařů dostal velkou pochvalu za vynikající chuť drinku a vtipný servis. Opět na zchlazení čaje použil suchý led, který je velmi efektivní. Získal tak krásné sedmé místo.
Pro A. Klíčovou, to byla první soutěž, kde předvedla skvělý výkon se svým kokosovo-jasmínovým drinkem. Vylosovala si hned třetí pořadí, měla brzy odsoutěženo a mohla sledovat zbytek dne ostatní soutěžící, kteří se sjeli z celé republiky a sousedního Slovenska, někteří soutěžící byli dokonce i jiných národností a u nás studují gastronomické obory.
Na vyhlášení výsledku jsme si museli všichni počkat až do večerních hodin. Užili jsme si tak netradiční prostory bývalého plynojemu a měli čas se seznámit s dalšími dvanácti soutěžícími, které rádi uvítáme 14. listopadu 2018 u nás ve Slavkově u Brna.  Náš L. Musil se jako člen České barmanské asociace stále drží na krásném průběžném třetím místě v soutěži o teatendera roku JUNIOR TEATENDER COMPETITION.

Ing. Bc. L. Svobodová, ISŠ