Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

Ostatní

Dakar přijel do Slavkova

Dne 27. 1. 2020 zavítal za našimi automechaniky Honza Brabec, který se vrátil z nejpopulárnější soutěže světa Rallye Dakar. „Brabčák“, jak se Honzovi přezdívá, patří mezi neúspěšnější motokrosové závodníky Česka.

Lednové dny otevřených dveří 

Dny otevřených dveří, které škola pořádala v termínech 24. – 25. ledna, byly oproti minulým ročníkům obohaceny o nabídku vyzkoušet si přijímací zkoušky nanečisto. Premiérově si tak během pátečního odpoledne vyzkoušelo 30 žáků 9. ročníků ZŠ, převážně z okresu Vyškov, didaktické testy z českého jazyka a matematiky.

Zeměpis cestovního ruchu v terénu

Dne 17. ledna 2020 jsme se s žáky 2.A HT a 2.B HT, Mgr. Hirtem a Ing. Svobodovou vydali na veletrh cestovního ruchu Regiontour 2020. Na veletrhu jsme se zúčastnili dvou přednášek - o Slovensku a o Slovinsku. Součástí expozice byla i část, kde jsme mohli ochutnat jídla z různých krajů a zemí, nebo si koupit různé suvenýry. Hned u vchodu nás také zaujaly luxusní cestovní autobusy a karavany, jejichž interiéry jsme si mohli prohlédnout. Z pavilonu, který byl věnován jednotlivým krajům České republiky a některým zemím, jsme si z každého stanoviště mohli odnést zajímavé materiály, které použijeme v hodinách zeměpisu cestovního ruchu.

A. Lišková, ISŠ

Novoroční setkání žáků s vedením školy 2020

Jako malé poděkování našim žákům se konalo na začátku ledna 2020 novoroční setkání nejúspěšnějších žáků s vedením školy a třídními učiteli.

Zajímavá přednáška

V pátek dne 17. 1. 2020 jsme se zúčastnili přednášky o EU pro maturitní ročníky, kterou organizovala Kancelář Jihomoravského kraje pro meziregionální spolupráci, p. o. Při přednášce jsme se seznámili s Evropskou unií, jejími složkami a její činností. Dále jsme zjistili, jak funguje zastupování jednotlivých krajů v EU (se zaměřením na Jihomoravský kraj) a prosazování jejich potřeb. Přednáška trvala 45 minut a byla zakončena kvízovými otázkami, za správné odpovědi jsme dostali malou pozornost. Získané informace jsou velmi zajímavé a užitečné. Líbila se nám forma předání daných informací a rádi bychom se dozvěděli více.

M. Šlancarová, K. Navrátilová, ISŠ

 

Opět v pořadu Sama doma

Dne 29. 11. 2019 byly naše šikovné cukrářky pozvány do pořadu Sama doma. Jako téma jsme dostaly francouzské moučníky s nádechem napoleonské tematiky. Děvčata zvolila francouzský croquembouche (křupni v puse) z odpalovaného těsta pečeného do malých bochánků a plněné vanilkovým krémem.

Poděkování firmě LIKO-s.

V rámci předmětu biologie a ekologie se žáci hotelnictví zúčastnili 10. 12. 2019 odborné exkurze ve firmě LIKO-s. Studenti zde na vlastní oči viděli jedinečnou zelenou továrnu. Prohlédli si velmi zajímavou prezentaci o výrobní strategii této firmy a informace se pak pokusí zužitkovat při přípravě prezentace do soutěže projektu ENERSOL. Děkujeme touto cestou zástupcům firmy za vstřícnost a ochotu seznámit naše žáky s nejmodernějšími technologiemi.

Mgr. R. Vaňura, ISŠ

Exkurze do České televize Brno

Dne 10. 12. 2019 se žáci tříd 2.A PO a 4.B HT zúčastnili exkurze v ČT Brno, která byla v rámci mediálního vzdělávání zaměřená na „fake news”. Součástí návštěvy byla přednáška s prezentací o historii, fungování a financování veřejnoprávní televize, práce redakce zpravodajství a naučný kvíz. V další části exkurze následovala prohlídka areálu. Žáci měli možnost nahlédnout do maskérny, šatny a skladu rekvizit. Největším zážitkem byla prohlídka samotných studií, kde se uskutečňuje natáčení různých pořadů, např. Sama doma nebo AZ-kvíz.
Všichni jsme zjistili, že za okamžikem, kdy se rozsvítí doma obrazovka, je sice zajímavá, ale velice náročná práce celé řady lidí různých profesí.

Ing. L. Zoulová, ISŠ

Automechanici v Renocaru

Dne 5. 12. 2019 navštívili žáci 3.A AU v rámci odborné exkurze autoservis Renocar v Brně. Firmou nás provázel pan Václav Pešák, který seznámil budoucí automechaniky s provozem od přijímání vozidel do opravy, až po samotný prodej ojetých či zcela nových automobilů a ochotně odpovídal na celou řadu dotazů.

Setkání parlamentů Jihomoravského kraje

Dne 27. 11. 2019 jsme se zúčastnili setkání parlamentů Jihomoravského kraje. Setkání probíhalo v duchu získání nových zkušeností, výměny názorů a poučení o tom, jak by měl školní parlament fungovat. Za naši školu byly vybrány tři studentky. V první části programu probíhala prezentace a představení zástupců krajského školního parlamentu. Následoval workshop, při kterém jsme tvořili poster o tom, jak by měl školní parlament vypadat. Na závěr jsem přednášela před celým sálem o tom, jak by měl parlament vypadat. Těšíme se na další zasedání a věříme, že právě náš parlament bude patřit mezi ty nejlepší.

K. Kalendová, ISŠ

Videoprezentace školy

Internetové vyhledávače
 
Atlas školstvi
 
JM školy
 
Vzdělávací služby
 
...a naše prezentace v nich
 
Odkazy
 
České ručičky
 
Asociace českých nábytkářů
 
Certifikát společnosti Scio
 
Edulab
 
Autojob
 
Cesta pro mladé
 
Go to top