Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

Akce školy

České ručičky 2021

české ručičkyDne 7. 6. 2021 proběhlo v prostorách sálu zastupitelstva JMK slavnostní předávání ocenění laureátům Přehlídky České ručičky 2020. Za svoji dobu trvání se Přehlídka České ručičky stala nejvýznamnějším projektem na podporu učňovského školství a řemesla.

CESTA KE SLADKÉMU ŽIVOTU

Ve dnech od 1. 6. – 4. 6. 2021 se konaly praktické závěrečné zkoušky oboru cukrář. K této životní zkoušce bylo připraveno 11 děvčat. Žákyně měly za úkol vyrobit slavnostní výrobek – dort, specifický výrobek dle své fantazie a zkušeností a losovaný výrobek. Každá si musela sama zorganizovat svoji práci a také si své výrobky odprezentovat. Mohu říci, že se děvčata zhostila těchto úkolů velmi zodpovědně. Všem se podařilo zkoušku úspěšně ukončit. Děvčata, jsme na Vás moc pyšní. A přeji Vám hodně štěstí u ústních závěrečných zkoušek a také v osobním životě.

L. Hladká ISŠ, učitelka odborného výcviku oboru cukrář

Závěrečné praktické zkoušky oboru kuchař-číšník

Letošní závěrečné zkoušky, které probíhaly ve dnech 2. – 7. 6. 2021, jsou za námi. Celý školní rok byl velmi složitý a průběh odborného výcviku byl díky pandemii COVID velmi komplikovaný. Online konference byly doplněny osobními konzultacemi jeden žák s jedním učitelem. Žáci byli za tento způsob praktické výuky rádi a ocenili osobní přístup a péči, kterou jsem jim tak mohli dát. Takto nám bylo umožněno zahájit přípravu k závěrečným zkouškám. Veškerá práce a píle žáků se u závěrečných zkoušek projevila. Žáci ukázali, že píle a trpělivost i přes překážky přináší skvělé výsledky. U závěrečných praktických zkoušek byli jejich jídla nejen pěkně servírovaná, ale i chuťově skvělá a nestyděla by se za ně leckterá restaurace. Jsme na své žáky hrdí a těšíme se další školní rok a přípravu dalších kuchařských nadějí. Všem žákům přejeme hodně štěstí na jejich profesní dráze. Děkujeme, byli jste skvělí!

Robert Škvarek, ISŠ, učitel odborného výcviku

První velká životní zkouška je za námi

V prvním týdnu měsíce června jsme vykonávali písemnou a praktickou část závěrečných zkoušek. Praktická část závěrečných zkoušek oboru kuchař – číšník je rozdělena na několik odborných částí. Stolničení začíná vypracováním samostatné odborné práce k vylosovanému tématu a dané příležitosti. Žáci měli na výběr z těchto témat: U rodinného stolu, Směřujeme na sever, Mezi puškou a vařečkou, Zlatá éra piva v Česku. Sestavení a prezentace výseče slavnostní tabule a její obhajoba, kterou musí studenti absolvovat i v cizím jazyce, se odehrávala v tělocvičně školy. Letos se výstava tabulí bohužel konala bez účasti veřejnosti. Druhá část praktické zkoušky je složena z odborné dovednosti číšníka, jehož zadáním bylo flambování ovoce u stolu hosta. Poslední částí je příprava a obsluha v běžném provozu, kde žáci obsluhovali hosty v době oběda ve školní jídelně.
Jsme rádi, že žáci přípravu na závěrečné zkoušky vzali zodpovědně.

Bc. A. Procházková a Mgr. J. Pytelová, ISŠ

Petrohrad – online diashow Martina Loewa

Petrohrad patří k evropským klenotům a není divu, že je cílem řady návštěvníků z celého světa, které láká svou výjimečností. V době pandemie však lze jen vzpomínat a těšit se, že se brány tohoto města brzy otevřou svým obdivovatelům. Přesto se žákům naší školy naskytla možnost prohlédnout si pamětihodnosti Petrohradu i jeho blízkého okolí alespoň ve virtuální podobě. Na cestu dne 3. 6. 2021 je pozval jeden z nejznámějších cestovatelů v České republice a vynikající vypravěč, pan Martin Loew, který připravil speciální online diashow. Během hodiny a půl přiblížil žákům nejen historická a zeměpisná fakta o Petrohradu, ale i své osobní zážitky a postřehy ze svých cest. Atmosféru krásných fotografií navíc kombinoval s různými hudebními ukázkami. Celá diashow byla velmi působivá a panu Loewovi patří velké poděkování.

Mgr. V. Hirt, ISŠ

Automechanikem z distanční výuky?? Náročnější, ale proč ne!!!

Dne 1. a 2. června 2021 probíhala na naší škole praktická závěrečná zkouška oboru mechanik opravář motorových vozidel. Již několik let se používá jednotné zadání závěrečných zkoušek připravené pracovníky Národního ústavu odborného vzdělávání. Cílem je zaručit, že zkoušky budou obsahovat skutečně to nejpodstatnější v daném oboru a zároveň pomohou k úspěšnému uplatnění v praxi. Jednotná závěrečná zkouška se skládá z dvanácti stanovišť, které musí každý žák absolvovat. Distanční výuka sice přípravu na zkoušky časově velmi ovlivnila, přesto žáci dané úkoly plnili, jak nejlépe mohli, a zkoušku odbornosti zvládli. Písemná zkouška byla v letošním roce z důvodu pandemie zrušena. V následujícím týdnu se uskuteční ústní zkouška, po které proběhne slavnostní předávání výučních listů na zámku ve Slavkově u Brna.

P. Orbán, ISŠ Slavkov u Brna

Cestovali jsme do Maroka

Ve čtvrtek 6. 5. 2021 nám oživil distanční výuku cestovatel a fotograf pan Jan Miklín, který se s námi podělil o dojmy z cesty po slunečném Maroku. Hodinovou přednášku započal přistáním v Marrákeši, kde si zapůjčil auto, kterým zahájil svou pouť z jihu na sever. Při pouti po mimo turistických lokalitách nám představil spoustu překrásných, profesionálních a okouzlujících fotografií z míst, kam běžný smrtelník nezavítá a kam se nedostal čtyřstopým prostředkem, tam využil bicykl. Jeho ústy na nás dýchalo kouzlo Orientu. Čas strávený ve společnosti tohoto unikátního člověka uběhl příliš rychle. Jsme velmi rádi, že se s námi o své zážitky podělil, děkujeme a přejeme mnoho výjimečně zachycených okamžiků. Závěrem bych chtěla poděkovat i našemu panu učitelovi Mgr. Vladimíru Hirtovi za zprostředkování tohoto online setkání.

žákyně D. Švehlová, ISŠ

Malé ohlédnutí za distanční výukou v odborném výcviku stolničení

Distanční výuka nemůže plně nahradit klasický odborný výcvik, ale snažíme se díky online výuce a konzultacím s žáky dělat výuku tak, jak je nám v této nelehké době umožněno.

Opět v dílnách

Dne 26. 4. 2021 byla zahájena prezenční výuka našich automechaniků, kteří pod vedením učitelů odborného výcviku  dohání nedostatky v dovednostech vzniklé distanční výukou. Pevně věříme, že vše společně zvládneme a praktické dovednosti si automechanici rychle osvojí.

P. Orbán, ISŠ Slavkov u Brna

Cukroví pro IZS v době covidové (březen 2021)

Pocházím z hasičské rodiny a sama jsem členkou SDH Prušánky, stejně jako celá moje rodina. Děda je starosta hasičů SDH Prušánky, strýc je policista a teta je zdravotní sestřička. A právě od nich vím, jak mají tyto dny těžké.

Go to top