Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.
Prezentace školy

     

Akce školy

Skrytý poklad v Adamově

Exkurze 2.B HTDne 28. června 2021 jsme s naší třídou 2.B HT a panem učitelem třídním Mgr. V. Hirtem jeli na školní exkurzi do Adamova.  Naše první kroky směřovaly do kostela sv. Barbory, kde jsme mohli obdivovat unikátní pozdně gotický Světelský oltář a nádherné obrazy.

Jak se rodí zájezd

Kontakty s odborníky z praxe se daří udržovat i v době covidové. Nejinak tomu bylo i 26. května 2021, kdy prostřednictvím online konference přijala naše pozvání ředitelka cestovní kanceláře Školní zájezdy, paní Kateřina Ramík Kutrová, která nechala žáky prvních, druhých a třetích ročníků oboru hotelnictví nahlédnout pod pokličku fungování cestovní kanceláře. V rámci předmětu cestovní ruch seznámila žáky s tím, jak vypadá v praxi příprava zájezdu, co všechno je potřeba udělat a zařídit, než se může zájezd objevit ve finální podobě v katalogové nabídce. Rádi bychom paní ředitelce velmi poděkovali za její čas a zajímavou přednášku.

Mgr. V. Hirt

Dolní Kounice

Exkurze 2.B HT

Poslední den před vysvědčením, v úterý 29. 6. 2021, jsme se vydali na odbornou exkurzi do Dolních Kounic. Jako první jsme navštívili synagogu, kde jsme se dozvěděli, co je to tóra, kdo ji využívá a k čemu vlastně sloužila. Poté jsme šli s paní průvodkyní do kláštera Rosa Coeli, kde mne nejvíce zaujaly „podpisy“ kameníků, kteří se dříve označovali svá díla pomocí značek, aby se vědělo, kolik mají dostat zaplaceno za svoji práci. Dále jsme šli na židovský hřbitov a jako poslední zastávku jsme udělali u Kapličky sv. Antonína, kde byl krásný výhled.

T. Kladňáková, ISŠ

 

Návštěva výstavy BODY WORLDS a 10-Z Bunkeru

Exkurze 2.A HTPokud máte zájem podívat se, jak opravdu vypadá lidské tělo, dozvědět se něco o tom, jak fungují jednotlivé orgány i celé soustavy uvnitř každého z nás, pak určitě navštivte výstavu BODY WORLDS – cyklus života, která probíhá na brněnském výstavišti, tak, jako to udělala třída 2.A HT 29. června 2021.
Možná vás také zaujme ukázka plic kuřáka, pohárek plný dehtu, který ukazuje, kolik ho do sebe pojme silný kuřák za jeden rok, sbírka dokumentující vývoj plodu člověka anebo video popisující proces plastinace, tedy způsob, jak konzervovat lidské tělo, aby z něj mohl vzniknout např. exponát na příští výstavu.
Po prohlídce se třída přesunula do 10-Z Bunkeru na Husově ulici, kde se žáci mohli nejen seznámit s historií nejutajovanějšího brněnského krytu, ale i vyzkoušet si části armádních uniforem. A někteří dokonce i zahrát si na klavír.

Mgr. Š. Freyová, ISŠ

Historická Třebíč

Exkurze 2.B HTV pátek 25. 6. 2021 jsme jeli na exkurzi do Třebíče. Jako první zastávka nás čekala prohlídka židovské synagogy, která už nyní slouží jen jako muzeum, byla jakoby odsvěcena tím, že už zde nebyla tóra, která je nutná v každé synagoze, která se využívá na obřady.

Maturitní zkoušky 2021

Covid-19 zasáhl do přípravy žáků maturitních oborů, ale díky nasazení celého učitelského týmu a snaze žáků zvládnout na výbornou důležitou životní zkoušku, nakonec vše proběhlo hladce a podle litery zákona. Nejprve u nás probíhaly zkoušky učebních oborů, teprve poté absolvovali studenti maturitní zkoušky a za účasti vzácných hostů se konalo dne 30. 6. 2021 v krásných prostorách Historického sálu slavnostní předávání maturitních vysvědčení.

Slavnostní předávání výučních listů 2021

Dne 18. června 2021 jsme předávali výuční listy v Historickém sálu slavkovského zámku. Děkujeme všem, kteří tyto nádherné chvíle prožili spolu s námi. Hodně štěstí, děti naše.

Kulhánková Vlad., ISŠ

P.S.: Tradice jsou krásné a dělají některé dny ještě krásnější. Co víc dodat. Bylo to prostě famózní!

Obří model Země v zámeckém parku

V pondělí 21. 6. 2021 jsme se s třídou cukrářek šly podívat na obří model Země (terralóny), což je desetimetrový nafukovací „globus“ z dílny Hvězdárny a planetária Brno, vystavený v zámeckém parku slavkovského zámku. Hned po vstupu nás pohled na Zemi a Měsíc ohromil, pro žáky naší školy to bylo příjemné zpestření horkého letního dne. 

Ing. Bc. Svobodová, ISŠ

Je libo čokoládové pralinky?

Dne 2. 6. 2021 jsme pokračovali v exkurzi do Kroměříže. Naší první zastávkou byla čokoládovna Yesterka, kde jsme měli možnost ochutnat delikátní pralinky a dozvěděli jsme se postup jejich výroby. Poté jsme se velmi pobavili v zrcadlovém bludišti. Na závěr jsme si nemohli nechat ujít krásnou Květnou zahradu, která patří k památkám UNESCO. Exkurzi jsem si velmi užili a těšíme se na další zážitky. 

Ing. Bc. Svobodová, ISŠ

Cukrárna Kreativ

V prvním týdnu v červnu na naší škole probíhaly závěrečné zkoušky oboru cukrář a my jsme toho času využili k exkurzi do Brna dne 1. 6. 2021. V Brně jsme navštívili vilu Tugendhat, vilu Löw-Beer, cukrárnu Kreativ, kde jsme si dali výtečný zákusek. Vše o výrobě specifických zákusků nám vysvětlila paní Eliška Dernerová. Poté jsme se vydali na Letohrádek Mitrovských, kde byla výstava Historie mlsání. Cestou zpět jsme nakoukli do cukrárny Sorry, pečeme jinak. Exkurze měla velký úspěch a těšili jsme se na další den.

Ing. Bc. Svobodová, ISŠ

Videoprezentace školy

   
Internetové vyhledávače
 
Seznam škol
 
Atlas školstvi
 
JM školy
 
Vzdělávací služby
 
...a naše prezentace v nich
 
Odkazy
 
České ručičky
 
Asociace českých nábytkářů
 
Certifikát společnosti Scio
 
Dřevařský e-magazín
 
Autojob
 
Cesta pro mladé
 
Go to top