Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.

Prezentace školy

     

Ostatní

Sama doma a horké nápoje ze Slavkova u Brna

Pro většinu z nás jsou nejsilnější zážitky z toho, co děláme poprvé a my měli možnost 14. prosince 2018 takový zážitek prožít v přímém přenosu České televize, kde jsme se zúčastnili vysílání pořadu Sama doma.

Poděkování za catering - Policie ČR

Jménem vedení školy a jménem svým děkuji Mgr. P. Horákové a žákyním 1. ročníku hotelnictví za organizaci cateringu v reprezentativních prostorách slavkovského zámku při slavnostním ocenění policistů a zaměstnanců Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.

Kulhánková Vlad.

Vánoční nápoje na výstavišti

7. prosince začali na brněnském výstavišti vánoční trhy a ani u této akce nemůžeme chybět a proto jsme vyrazili s našimi žáky Lukášem a Terkou zpříjemnit nakupování návštěvníkům. Ti v kuchyňském studiu připravovali celý den horké vánoční nápoje a kolemjdoucí mohli přijít, posedět, poslechnout si připravený program a samozřejmě ochutnat naše nápoje. Pro tento adventní čas jsme připravili Vánoční vinný punč, Svařené víno s karamelem a pro děti a řidiče Pomerančový punč se zázvorem, Horký kořeněný jablečný punč, hosté, které bolelo v krku ocenili Medovou limonádku, jejíž základní ingrediencí je také zázvor. Všem přejeme v toto předvánočním čase, pohodu a klid a vše nejlepší do nového roku.

Ing. Bc. L. Svobodová, ISŠ

Festival vzdělávání Brno

Dne 22. – 23. 11. 2018 se konal v BVV Veletrh středních škol. V pavilonu G1zástupci škol představovali obory ve stáncích. V našem případě zde byla připravena přehlídka výrobků z jednotlivých oborů a usměvavý pedagogický tým.

Dny otevřených dveří ISŠ

V pátek 30. 11. a v sobotu 1. 12. přivítali žáci a učitelé ISŠ Slavkov u Brna návštěvníky dnů otevřených dveří. Možnosti osobní prohlídky školy a zodpovězení všech dotazů týkajících se nabídky a podmínek studia využili tradičně nejvíce žáci základních škol a jejich rodiče.

Můžeš podnikat

Dne 31. 10. a 7. 11. 2018 jsme se zúčastnili semináře „Můžeš podnikat“. Poznali jsme reálné podnikatelské prostředí, diskutovali s podnikateli a seznámili se s vývojem a fungováním jejich firmy. Dne 31. 10. vedl seminář pan O. Neuberger a paní I. Minářová. My jsme se zúčastnili semináře ve druhém termínu, kde se nám jako první představil pan P. Minář, který nám povídal o jeho cestě a úspěších v podnikání a poradil nám, jak vůbec začít. Druhá přednášející byla paní R. Martinková, která nám kromě jejího příběhu dala i užitečné rady do našich začátků. Seminář byl velmi zajímavý a poučný. Těšíme se, až nové informace budeme moci využít i v praxi.

M. Šlancarová, A. Vyhnánková, ISŠ

 

Gaudeamus

Dne 26. 10. 2018 se žáci tříd 4.A HT a 4.B HT zúčastnili mezinárodního veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus, který se konal na BVV Brno.
Zástupci vysokých, vyšší odborných a jazykových škol seznamovali zájemce ve svých stáncích s nabízenými studijními obory a s podmínkami a výhodami studia právě u nich. Žáci si mohli prohlédnout i doprovodné ukázky – bojová vozidla, sanitní vůz, chemické pokusy, mohli ochutnat výpěstky Mendlovy university. Veletrh nabízel i testy studijních předpokladů a poradenství s výběrem školy. Ten, kdo uvažoval o studiu v zahraničí, si mohl vybrat z upoutávky britských, švýcarských, německých a čínských škol. Vvěřím, že většina žáků našla inspiraci pro své další studium.

Mgr. Š. Freyová, ISŠ

 

KOLÁČ PRO HOSPIC

Dne 2. 10. 2018 se ve Slavkově u Brna konala akce „Koláč pro hospic“. O pomoc byly požádány i žákyně 1. B HT, které se rády a ochotně zapojily. Všechny utržené peníze budou využity pro seniory. Akce se vydařila a my jsme odešly domů s tím, že jsme jedno dopoledne mohly věnovat pro dobrou věc.

K. Kalendová, ISŠ

Prezentace v Budapešťi

Dne 13. 9. 2018 se konalo na českém velvyslanectví v Budapešti setkání českých a maďarských partnerských měst, setkání starostů a prezentace JMK při příležitosti 100. výročí založení republiky. Integrovaná střední škola byla oslovena naším zřizovatelem -  Jihomoravským krajem s přáním zajištění cateringu celé akce.

Zajímavá exkurze

V rámci odborné exkurze navštívili žáci třídy 2.A AU ISŠ ve Slavkově u Brna autoklempířství pana Jaroslava Kříže v Telnici. Jeden z posledních autoklempířů, který se vyučil v Rousínově, odloučeném pracovišti ISŠ, postupně přebral práci svého otce ve firmě, která si letos připomněla 20. výročí svého založení.

Go to top