Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je Jihomoravský kraj. Nabízí obory automechanik, cukrář, kuchař-číšník, truhlář, hotelnictví a podnikání.

Prezentace školy

     

Ostatní

Město, ve kterém budu studovat

Dne 7. 9. 2018 navštívili žáci 1. ročníků Zámek Slavkov. Prohlédli si zde dvě expozice.
Expozice „Právo útrpné“ o hrdelním právu ukazuje příběhy mučených a trestaných na Slavkovsku a kruté praktiky středověkého
a novověkého soudnictví od 13. do 18. století. Výstava je instalována v barokním zámeckém podzemí a představuje nejen mučící nástroje, ale využívá i moderní audiovizuální techniku.
Dále žáci zhlédli výstavu „Jablko se (ne)kouše“. Jedná se o sbírku historických počítačů Aplle s více než 40 počítači a 60 ostatních Apple produktů.
Tento den zakončili žáci 1. ročníků procházkou po Slavkově u Brna, při které jim třídní učitelky představily město, ve kterém budou studovat.

Mgr. L. Járová, ISŠ

PRVNÍ DNY NAŠICH PRVNÍCH ROČNÍKŮ

Dne 6. 9. 2018 se žáci 1. ročníků oboru hotelnictví a kuchař-číšník zúčastnili odborné exkurze do penzionu Kadlcův mlýn v Brně, kde si žáci prohlédli ubytovací zařízení, nahlédli do zázemí kuchyně, zhlédli sklepní prostory bývalého mlýna včetně pozůstatků mlýnského kola a prošli se po krásném okolí Mariánského údolí. Žáci společně strávili volný čas a poznali blíže své spolužáky. Exkurze byla velmi přínosná pro žáky obou oborů a bude jim dobrým zdrojem informací k maturitní či závěrečné zkoušce.

Ing. M. Svobodová, ISŠ

Exkurze do Hoštic-Heroltic

Ve čtvrtek 6. 9. 2018 navštívili žáci 2.B AU a 3.B AU  Muzeum zemědělských strojů v Hošticích-Herolticích. Expozice tohoto muzea je ukázkou způsobu hospodaření a života vesnického lidu našeho regionu 19. a 20. století.

Exkurze učitelů odborného výcviku

Dne 26. 6. 2018 jsme se s mým kolegou P. Orbánem vydali v rámci exkurze do firmy Iveco ve Vysokém Mýtě. Naším úkolem bylo dozvědět se co nejvíce informací hlavně o výrobě autobusů touto firmou.

Exkurze do firmy Likos

V úterý 26. června 2018 jsme se se žáky prvních ročníků oboru hotelnictví a podnikání vydali na exkurzi do slavkovského Likosu. Organizátoři exkurze se nás ujali a na úvod nás v zasedací místnosti seznámili s historií firmy, její současností i plánech do budoucna. Na závěr prezentace proběhl malý kvíz
a tři úspěšní žáci si odnesli drobné reklamní a upomínkové dárky.

Květinový den 2018

Ve středu 16. května 2018 se žáci naší školy zúčastnili sbírkové akce Květinový den. Letošní, již 22. ročník byl zaměřený na prevenci rakoviny tlustého střeva a konečníku.

Odborná exkurze do penzionu Kadlcův mlýn

Dne 1. 6. 2018 se žáci tříd druhých ročníků oboru hotelnictví a kuchař-číšník zúčastnili odborné exkurze do penzionu Kadlcův mlýn v Brně, kde si žáci prohlédli ubytovací zařízení, nahlédli do zázemí kuchyně, zhlédli sklepní prostory bývalého mlýna včetně pozůstatků mlýnského kola a prošli se po krásném okolí Mariánského údolí. Exkurze byla velmi přínosná pro žáky obou oborů a bude jim dobrým zdrojem informací k maturitní či závěrečné zkoušce.

Mgr. M. Burgetová, ISŠ

Beseda s právníkem

Dne 8. 6. 2018 jsme absolvovali besedu s právníkem JUDr. Petrem Živělou. Dozvěděli jsme se užitečné informace z jeho dlouholeté praxe soudce a advokáta především z oblasti trestního a rodinného práva.

Světová výstava COSMOS DISCOVERY a VIDA Brno

V rámci získávání nových poznatků prožili žáci 1. B AU dva dny na zajímavých akcích v Brně. Dne 4. 6. 2018 navštívili světovou výstavu COSMOS DISCOVERY.

FESTIVAL RE:PUBLIKA

V pondělí 28. 5. 2018 navštívili žáci 3.A HT festival RE:PUBLIKA, který probíhá na brněnském výstavišti k 100. výročí založení Československa.

Teplota: 15.9 °C Čas měření:
2018-09-15 21:10:27
Internetové vyhledávače
 
 
Vzdělávání všem
 
Atlas školstvi
 
JM školy
 
Vzdělávací služby
 
...a naše prezentace v nich
 
Odkazy
 
Asociace českých nábytkářů
 
Ambasador MU Brno
 
Certifikát společnosti Scio
 
Edulab
 
Autojob
 
Cesta pro mladé
 
Go to top